صفحه اصلی » احکام شرعی » احکام طهارت » آیا اهل کتاب نجس هستند

آیا اهل کتاب نجس هستند

آیا اهل کتاب نجس هستندReviewed by کارشناس دینی on Nov 18Rating: ۳.۵

آیا اهل کتاب نجس هستند؟

پرسش : آیا اهل کتاب (یهودی ها و مسیحی ها) نجس می باشند؟ اگر جواب مثبت است، دلیل صادر کردن فتوای نجاست برای آن ها چیست؟

آیت الله مکارم شیرازی : ما فتوا به نجاست آنها نمی دهیم ولی از آنجا که آنها پرهیز از اشیاء نجس نمی کنند بهتر می دانیم که در غیر موارد ضرورت از آنها پرهیز کنند.

مقام معظم رهبری: کافر اهل کتاب محکوم به طهارت است.
توجه:
مقصود از اهل کتاب هر کسی است که اعتقاد به یکی از ادیان الهی داشته و خود را از پیروان پیامبری از پیامبران الهی(ع) بداند و دارای یکی از کتاب‌های الهی که بر انبیا(ع) نازل شده است باشد، مانند یهود، نصاری، زرتشتی‌ها و همچنین صابئین (که ادعای پیروی از پیامبر خدا حضرت یحیی(ع) را دارند و می‌گویند کتاب او نزد ما موجود است).

۳. صرف اعتقاد به رسالت خاتم النبیین صلی‌الله‌علیه‌وآله برای اجرای حکم اسلام کافی نیست، بنابراین آن دسته از اهل کتاب که از جهت اعتقادی، ایمان به رسالت خاتم النبیین(ص)دارند، ولی بر اساس روش و عادت نیاکان خود عمــل می‌کنند مسلمان به حساب نمی‌آیند. بلی اگر از اهل کتاب محسوب شوند محکوم به طهارت هستند. رساله آموزشی.

منبع: سایت مراجع

کانال تلگرام سایت اسلام سیتی

درباره کارشناس دینی

کارشناس دینی
با سلام بنده بعنوان طلبه و کارشناس دینی سایت اسلام سیتی فعالیت دارم. دوستان اگر سوال یا نظری در مورد مطلب بالا دارید میتوانید نظر و سوالتان را از بخش نظرات، ذیل همان مطلب برای ما ارسال کنید. و ان شاء الله ظرف کمتر از 24 ساعت پاسخ شما ذیل سوالتان در همان صفحه درج خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.