صفحه اصلی » تاریخ و سیره » کتاب حیات القلوب و شبهای پیشاور

کتاب حیات القلوب و شبهای پیشاور

کتاب حیات القلوب و شبهای پیشاورReviewed by کارشناس دینی on Dec 2Rating: ۳.۵

آیا محتوای کتاب حیاه القلوب علامه مجلسی اعتبار دارد؟ در مورد کتاب شبهای پیشاور و نویسنده آن توضیح دهید.
کتاب حیاه القلوب از کتاب های خوب است و به نظر می رسد علامه مجلسی بعد از کتاب های دیگرش مانند بحار الانوار نوشته است و این کتاب را زمانی نوشته است که به مرحله تسلط بر تاریخ و منابع رسیده است و از کتاب های دیگر کامل تر است. این کتاب سه جلدی است که یک جلد تاریخ انبیاء، جلد دوم تاریخ رسول خدا (ص) و جلد سوم راجع به امامت. متن این کتاب به زبان فارسی است و این از ابتکارات علامه مجلسی بوده است تا برای عامه مردم قابل استفاده باشد؛ با این که روش علمای آن زمان این بوده که کتاب های خود را به زبان عربی می نوشته اند.
کتاب شبهای پیشاور تالیف مرحوم سلطان العلمای شیرازی مربوط به بحث های بین شیعه و سنی در مورد جانشینی پیامبر (ص) و بصورت مناظره است که یک طرف سلطان العلماء و طرف دیگر علمای اهل سنت بوده اند و این مناظره در شبها صورت می گرفته است. این نوشته از کتاب هایی است که اگر کسی بخواهد به دلایل شیعه و اهل سنت در این زمینه آگاهی پیدا کند به این کتاب مراجعه می کند.

[irp]

منبع: مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی توسط حجت الاسلام و المسلمین مهدی پیشوایی

درباره کارشناس دینی

کارشناس دینی
با سلام بنده بعنوان طلبه و کارشناس دینی سایت اسلام سیتی فعالیت دارم. دوستان اگر سوال یا نظری در مورد مطلب بالا دارید میتوانید نظر و سوالتان را از بخش نظرات، ذیل همان مطلب برای ما ارسال کنید. و ان شاء الله ظرف کمتر از 24 ساعت پاسخ شما ذیل سوالتان در همان صفحه درج خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.