صفحه اصلی » احکام شرعی » آیا قمه‏ زنى جایز است؟

آیا قمه‏ زنى جایز است؟

آیا قمه‏ زنى جایز است؟Reviewed by کارشناس دینی on Jul 3Rating:

[ad_1]
امام، خامنه‏اى و فاضل: با توجه به اینکه قمه‏زدن در زمان حاضر، به علت عدم قابلیت پذیرش و نداشتن هیچ گونه توجیه قابل فهم، باعث وهن و بدنام شدن مذهب مى‏شود، باید از آن خوددارى گردد.امام، استفتاءات، ج ۳، سؤالات متفرقه، س ۳۷؛ خامنه‏اى، اجوبه الاستفتاءات، س ۱۴۶۱؛ فاضل، جامع‏المسائل، ج، س ۲۱۷۳.۱
مکارم: عزادارى خامس آل عبا از مهم‏ترین شعائر دینى و رمز بقاى تشیع مى‏باشد؛ ولى بر عزاداران عزیز لازم است از کارهایى که موجب وهن مذهب مى‏گردد و یا آسیبى به بدن آنها وارد مى‏کند، خوددارى کنند.مکارم، makaremshirazi.org،قمه زنى.
نورى: قمه‏زنى اشکال دارد.نورى، استفتاءات، ج ۲، س ۵۹۷.
تبریزى: عزادارى خامس آل عبا از مهم‏ترین شعائر دینى و رمز بقاى تشیع مى‏باشد؛ ولى بر عزاداران عزیز لازم است از کارهایى که موجب وهن مذهب و سوء استفاده دشمنان اسلام و اهل بیت(علیهم السلام) مى‏شود، اجتناب کنند.تبریزى، استفتاءات، س ۲۰۰۳ و ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴.
صافى: اگر ضرر قابل توجهى براى بدن نداشته باشد. در عزاى سیدالشهدا(علیهم السلام) مانعى ندارد.دفتر صافى.
[ad_2]

درباره کارشناس دینی

کارشناس دینی
با سلام بنده بعنوان طلبه و کارشناس دینی سایت اسلام سیتی فعالیت دارم. دوستان اگر سوال یا نظری در مورد مطلب بالا دارید میتوانید نظر و سوالتان را از بخش نظرات، ذیل همان مطلب برای ما ارسال کنید. و ان شاء الله ظرف کمتر از 24 ساعت پاسخ شما ذیل سوالتان در همان صفحه درج خواهد شد.

یک دیدگاه

  1. کارشناس دینی
    کارشناس دینی

    اگر شما کاربر گرامی پاسخ بهتری دارید ، پاسخ خود را از قسمت دیدگاه‌ها ارسال کنید تا بقیه کاربران بهره‌مند شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.