صفحه اصلی » کشکول » دعای شصت قاف

دعای شصت قاف

دعای شصت قافReviewed by کارشناس دینی on Aug 1Rating: ۴.۰

سلام .ببخشید درمورد دعای شصت قاف توضیح دهید؟

پاسخ:
در مورد این دعا سندی پیدا نکردم ولی انچه که در توضیح آن گفته شده است این است که در کلام الله مجید ۶ آیه باشد که در هر یک از آن آیات شریف حرف (ق) ۱۰ بار تکرار شده است به همین علت هر یک از این آیات را به تنهایی۱۰ قاف گویند و چون ۴ آیه در کنار هم قرار گیرد آنرا ۴۰ قاف نامند و هر گاه ۶ آیه در کنار هم باشد آنرا ۶۰ قاف خواهند گفت پس اگر در جایی اشاره به ۱۰ قاف شد منظور یک آیه از این آیات کریمه میباشد و ۴۰ قاف دلیل بر ۴ آیه مبارکه و ۶۰ قاف هم منظور از ۶ آیه شریفه خواهد بود.

این آیات عبارتند از:
۱- سوره مبارکه بقره آیه شریفه ۲۴۶
۲- سوره مبارکه آل عمران آیه شریفه ۱۸۱.
۳- سوره مبارکه نسآء آیه شریفه ۷۷.
۴- سوره مبارکه المآئده آیه شریفه ۲۷.
۵- سوره مبارکه الرّعد آیه شریفه ۱۶.
۶- سوره مبارکه المزمّل آیه شریفه ۲۰.

در کل توصیه می شود به دعای های که در کتاب ها و منابع معتبر مانند مفاتیح الجنان و.. آمده رجوع کرده و عمل کنید و تا آنجای که تحقیق شد برای این دعا سندی یافت نشد، موفق باشید.

درباره کارشناس دینی

کارشناس دینی
با سلام بنده بعنوان طلبه و کارشناس دینی سایت اسلام سیتی فعالیت دارم. دوستان اگر سوال یا نظری در مورد مطلب بالا دارید میتوانید نظر و سوالتان را از بخش نظرات، ذیل همان مطلب برای ما ارسال کنید. و ان شاء الله ظرف کمتر از 24 ساعت پاسخ شما ذیل سوالتان در همان صفحه درج خواهد شد.

یک دیدگاه

  1. کارشناس دینی
    کارشناس دینی

    با عرض سلام خدمت کاربران گرامی، جهت بهتر شدن پاسخ ها می توانید پاسخ‌ها و نظرات خود را از قسمت دیدگاه‌ها ارسال کنید تا بقیه کاربران بهره‌مند شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.